fot. UM Rumia

W tym roku po raz pierwszy badanie będzie można wykonać w mobilnym gabinecie. Melanobus odwiedzi Trójmiasto w dniach 21-23 czerwca. Do Rumi zawita w piątek 22. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Sopotu.

fot. UM Rumia

Co roku La Roche-Posay Laboratoire Dermatologique pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej organizuje program bezpłatnych badań dermatoskopowych znamion skóry „Badaj Znamiona”. W Trójmieście bezpłatne badania w mobilnym gabinecie dermatologicznym Melanobus odbędą się w dniach 21 – 23 czerwca 2012r., w godzinach 10.00-18.00. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Sopotu. Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce stale wzrasta. W 2009 roku zdiagnozowano 2.562 nowe przypadki .

Badanie znamion pozwala wcześnie wykryć czerniaka, a wcześnie wykryty czerniak jest w 90% wyleczalny. – mówi prezenterka Agnieszka Cegielska, ambasadorka akcji Badaj Znamiona. Niestety wiele osób zbyt późno zwraca uwagę na niepokojące objawy i nie zgłasza się na badania kontrolne do dermatologa. Do tego dochodzi duża beztroska związana wystawianiem się na działanie promieni UVA i UVB bez odpowiedniej ochrony. Szczególnie groźne są poparzenia słoneczne doznane w dzieciństwie i wczesnej młodości (do 18. roku życia).

 Badania w Melanobusie:

 21 czerwca (czwartek) – Plac Zdrojowy, przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino, Sopot

22 czerwca (piątek) – Centrum Handlowe Auchan, ul Grunwaldzka 108, Rumia

23 czerwca (sobota) – Centrum Handlowe Osowa, ul. Spacerowa 48, Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.