Fot. sydsvenskan.se Pacjentka PCT - Christine Hedlund z narzeczonym

Ciąg dalszy afery w Pomorskim Centrum Traumatologii : wykryto nieprawidłowości w dokumentacji z operacji plastycznej 31-letniej Szwedki, która zapadła w śpiączkę. Dyrektor szpitala złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Fot. sydsvenskan.se Pacjentka PCT - Christina Hedlund z narzeczonym

Z każdą godziną na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie operacji młodej Szwedki.  Dyrektor ds. pielęgniarstwa PCT nie poinformowała swoich przełożonych o piśmie, jakie dostała od pielęgniarek oddziału chirurgii naczyniowej, na którym przeprowadzono zabieg powiększenia piersi. Ktoś sfałszował część dokumentów po operacji. Wiadomo już, że dyrektor  pożegna się z posadą. Sprawa trafiła także do prokuratury. Dyrektor szpitala złożył doniesienie  o możliwości popełnienia przestępstwa.

PCT, w którym 31-letnia pacjentka ze Szwecji, po zabiegu operacji plastycznej zapadła w śpiączkę, w ubiegłym tygodniu zostało skontrolowane przez Pomorski Urząd Wojewódzki. Kontrolę rozpoczął także organ założycielski lecznicy, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  Szwedka Christina Hedlund zapadła w śpiączkę, a rodzina obwinia o to polskich lekarzy, którzy przeprowadzali operację powiększenia piersi. Okazało się, że gdańska placówka w latach 2008 – 2010 przeprowadziła aż 78 nielegalnych operacji – także okulistycznych. Jerzy Karpiński, pomorski lekarz wojewódzki podkreśla, że wyniki kontroli obciążają dyrekcję Pomorskiego Centrum Traumatologii, a nie lekarzy. –  Szpital nie ma uprawnień do prowadzenia chirurgii plastycznej i okulistycznej  i w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, standardy bezpieczeństwa oraz stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów – Powiedział Jerzy Karpiński. Podkreślił, że po nieudanej operacji 31-latki ze Szwecji w szpitalu wykonano jeszcze 10 takich zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.