fot. GK

Jeszcze przed sezonem wakacyjnym została otwarta dla ruchu kołowego droga prowadząca z Rumi do Redy wzdłuż krajowej „6”.

fot. GK

Największa inwestycja drogowa w historii powiatu wejherowskiego dobiega końca. Pomimo w dalszym ciągu trwających prac na przebudowie ul. Leśnej i Cegielnianej w Redzie i Rumi, droga jest już przejezdna. Zjeżdżając z DK6 na wysokości UM w Rumi droga biegnie wzdłuż torów kolejowych i krajowej „6” przez Rumię i Redę. Nowa droga kończy się za skrzyżowaniem na Półwysep Helski. Turyści, którzy będą chcieli skorzystać z alternatywnego rozwiązania będą musieli cofnąć się paręset metrów. Jednak przy tak dużym natężeniu w ciągu sezonu letniego jest to nieznaczne nadrobienie kilometrów, a lepszy komfort jazdy.

W ramach projektu przebudowany został system drogowy w Rumi i Redzie wraz z budową bezkolizyjnych przejazdów (tunelów) pod liniami kolejowymi nr 202  i 213. Również projekt zawierał likwidację przejazdu kolejowego w ciągu linii 213 prowadzącej na Hel poprzez wykonanie przejścia podziemnego dla pieszych wraz z budową wiaduktu kolejowego w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Reda. Prace na terenie Rumi są już zakończone, w Redzie w dalszym ciągu trwają. Przekładana jest linia kolejowa w kierunku Helu na odcinku ok 400m. Oba projekty są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego odpowiednio na poziomie 52,38% oraz 75,00%. W ramach robót wykonano: chodniki, oświetlenie, ułożono asfalt oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 80 mln złotych. Inwestycja jest realizowana we współpracy Rumi, Redy i Starostwa powiatowego w Wejherowie. Planowany termin zakończenia wszystkich robót drogowych to wrzesień.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.