mat. prasowe z otwarcia Terminala T2

Nowe połączenia lotnicze i nowe projekty infrastrukturalne czekają gdańskie lotnisko jeszcze do końca bieżącego roku. Po zrealizowaniu wszystkich zapowiedzianych planów Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy pobije kolejny rekord.

mat. prasowe z otwarcia Terminala T2

Aż 60 bezpośrednich połączeń lotniczych będzie dostępnych z gdańskiego lotniska do końca tego roku. Tylko OLT Express zapowiedział na 29 października otwarcie 12 nowych połączeń, dzięki którym podróżni będą mogli bezpośrednio dolecieć do takich państw jak Słowacja, Islandia czy Chorwacja. Wiele linii lotniczych nie tylko decyduje się na otwarcie nowych połączeń (jak np. Eurolot do duńskiego Aarhus), ale też na zwiększenie częstotliwości lotów (w przypadku Eurolotu na trasie Gdańsk – Kraków).

Obecnie każdego dnia na gdańskim lotnisku odprawia się ponad 6850 pasażerów, co jest równowartością 91 zapełnionych autobusów niskopodłogowych. Do końca bieżącego roku planowane jest zakończenie sześciu inwestycji. Dzięki projektom infrastrukturalnym właśnie (m.in.: budowa płyty postojowej, drogi kołowej, bazy technicznej dla sprzętu lotniskowego oraz stanowiska do odladzania samolotów) gdański port lotniczy będzie w stanie obsłużyć ok. 5 mln pasażerów rocznie, czyli o 100% więcej niż obecnie.

Do końca 2015 roku lotnisko zyska również bezpośrednie połączenie kolejowe nie tylko z Trójmiastem, ale również z Kartuzami czy Kościerzyną. Docelowo podróż z lotniska do centrum Gdańska lub Gdyni pociągiem nie powinna przekroczyć 20 minut. Koszt tej inwestycji to ponad 750 mln złotych. Od 01.06 dodatkowe połączenie autobusowe nową trasą do centrum Gdańska oferuje przewoźnik OLT Express. Przewoźnik zapewnia, że skróci czas dotarcia na lotnisko z obecnych 40 do 25 minut. OLT Express zaoferuje również swoim pasażerom wręcz dyskontowe ceny za wynajem samochodu po przybyciu do Gdańska (w wysokości 40 PLN / dobę).

Rok 2011 był dla gdańskiego lotniska rekordowy. Przewoźnicy zaproponowali wówczas pasażerom aż 21 nowych kierunków podróży. W tym roku prawdopodobnie zostanie on pobity w wyniku prognozowanej dwukrotnie większej liczby odprawionych pasażerów i trzykrotnie zwiększonych kierunków podróży do wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.