fot. SeaPArk.pl

Już w piątek, 1 czerwca odbędzie się wielkie otwarcie Sea Parku w Sarbsku. To jedyny tego rodzaju w Polsce park związany z fauną i florą mórz i oceanów, jak również z historią i kulturą regionu Pomorza.

fot. SeaPark.pl

Park usytuowany jest na pięknej malowniczej działce o powierzchni 5ha otoczonej lasem, położonej w odległości 10 km od Łeby. Goście będą mogli zwiedzić pierwsze w Polsce fokarium, w którym można obserwować zarówno rodzimy nam gatunek foki szarej jak również pochodzącą z Pacyfiku uchatkę kalifornijską. Foki i uchatki maja do dyspozycji 3 baseny o łącznej powierzchni ponad 1500 m2i objętości około 2,2 mln litrów wody.

Tak jak odbywa się to w akwariach na całym świecie, w Sea Parku zwiedzający będą mieli możliwość przyjrzeć się karmieniu fok połączonemu z ich treningiem. Pod tym względem jest to jedyny taki obiekt komercyjny w Polsce.

Oprócz fokarium w parku znajduje się również Oceanarium Prehistoryczne z kinem 3D i 5D, gdzie będzie można zobaczyć pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich.

Kolejną atrakcją jest muzeum rękodzieła marynistycznego posiadające największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce. Ponadto w tym wyjątkowym miejscu znajdziemy także park makiet zwierząt zamieszkujących morza i oceany naszej planety. Makiety wszystkich stworzeń wiernie odzwierciedlają ich naturalne rozmiary i wygląd.

Choć park nie został jeszcze otwarty już planowana jest jego rozbudowa. W przyszłości pojawi się tam park miniatur oraz park linowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.