Fot. GK. Lębork

Jedna dogrywka, dwie zmiany i dwie znane twarze – takie w dużym skrócie są wyniki ostatnich wyborów na wójta i burmistrza w powiecie lęborskim.

Fot. GK. Lębork

Najmniej zaskoczeni są z pewnością mieszkańcy gminy Wicko. Obecny wójt Dariusz Walaśkiewicz nie miał konkurencji. W niedzielnym głosowaniu mieszkańcy gminy wyrazili tylko swoje poparcie dla jego działań i ich kontynuacji. Wyszło bardzo dobrze, o czym świadczy poparcie w wysokości 93,91 %.

Podobnie w Nowej Wsi Lęborskiej – także nie zmienił się wójt . Co prawda pojawiła się konkurencja (Andrzej Lubiński – 26,03%, Jolanta Pietrzak – 5%), która jednak w ostatecznym starciu nie miała szans. Ryszard Wittke uzyskał 68,98 % głosów, co dało mu wygraną w pierwszej turze wyborów.

Zmiany zaszły w Łebie. Nadmorski kurort pożegna się z dotychczasową panią burmistrz Haliną Klińską, która funkcję tę sprawowała przez ostatnich osiem lat. Z wynikiem 54,63% głosów nowym burmistrzem zostanie Andrzej Strzechmiński, lokalny przedsiębiorca.

Decyzję mieszkańców Lęborka chyba trudno nazwać zmianą. Raczej powrotem właściwej osoby na właściwe miejsce, o czym świadczy głosowanie lęborczan na Witolda Namyślaka (55,46%). Poseł Namyślak zastąpi sprawującego jedną kadencję burmistrza Włodzimierza Klatę, który w tych wyborach wystartował do Rady Miasta.

W niepewności pozostali jedynie mieszkańcy gminy Cewice. Tu kandydatów czeka dogrywka. W drugiej turze Jerzy Pernal (31,60%) zmierzy się ze Stanisławem Pałubickim (30,88%). Rozstrzygnięcie 5 grudnia.

Zmiany osobowe zaszły także w Radzie Powiatu Lęborskiego. Nowy starosta wyłoniony zostanie spośród powiatowych radnych i najprawdopodobniej pochodzić będzie z partii, która zdobyła w tych wyborach najwięcej mandatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.