Fot. GK

Rewitalizacja średniowiecznych obwarowań Lęborka dobiega końca. Zwieńczeniem prac było postawienie tablicy opisującej ścieżkę wzdłuż dawnych obwarowań miasta.

Fot. GK

Specjalna tablica informacyjna przedstawiająca ścieżkę turystyczną wzdłuż zrewiatlizowanych obwarowań miasta stanęła na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej i Staromiejskiej w Lęborku. To dobry pomysł na zachęcenie mieszkańców i gości do zwiedzenia odnowionej chluby miasta.

Tablica zatytułowana „Śladami średniowiecza” przedstawia trójwymiarowy plan starówki Lęborka. Na kolorowo wyróżniono ona nim odrestaurowane zabytki, które  opisane zostały w języku polskim i niemieckim.

Już na najbliższy piątek, 26 listopada władze miasta zaplanowały uroczyste zakończenie prac rewitalizacyjnych i spacer wzdłuż murów obronnych. Tego dnia dla mieszkańców przygotowano wystawę fotografii i prac plastycznych w piwnicach lęborskiego muzeum oraz premierę filmu „System obronny średniowiecznego Lęborka”.

Wszystkich tych, którzy w najbliższy piątek nie będą mogli uczestniczyć w „średniowiecznym spacerze”, zapraszamy na relację z tego wydarzenia na łamach naszej gazety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.