fot. Trasa KaszebeRunda/mat. prasowe

Po raz ósmy odbędzie się maraton rowerowy KaszebeRunda. Do pokonania są do wyboru trzy trasy 65 km, 120 km i 225 km. Miłym dodatkiem będą regionalne bufety kolarskie na trasie co 20-40 km. Start i meta w Kościerzynie.

fot. Trasa KaszebeRunda/mat. prasowe

26 maja odbędzie się rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy mają ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km lub krótszymi (65, 120 km). Mini-Kaszebe Runda, czyli 120 km do pokonania, bazuje na dużej pętli Kaszebe Runda. Start jest wspólny, a po 57 kilometrach następuje oznakowane rozwidlenie obu tras. Ostatnie kilometry są także wspólne i doprowadzają do mety na kościerskim rynku. Mikro KaszebeRunda – 65 km, jest odpowiedzią na spore zainteresowanie miłośników rowerów górskich, retro a także dla osób które sukcesywnie pragną powiększać pokonywany dystans. Start z Kościerzyny. Na półmetku trasa zbiega się z pozostałymi dystansami, aby razem podążać do wspólnej mety na Rynku.

Trasa Kaszebe Runda rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej, po drodze urokliwe wioski, jeziora i lasy. Jest to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie. Formuła Kaszebe Runda pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. – Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Motywem przewodnim KaszebeRunda jest hasło „kolarstwo ze smakiem“- mówi prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sport Promotion AG, Iwona Klafetka. – Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy (czas i dystans).

Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki. Tradycja, humor, kaszubski folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach. – Formuła maratonu jest unikatowa, nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim. – podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek. Imprezie towarzyszą akcje społeczne: „Podziel się drogą” oraz „Rowerowa gmina”.

Dodatkowe informacje:

Piątek poprzedzający imprezę: godz. 17.00-22.00 – rejestracja zawodników w biurze startowym

Sobota: godz. 06.30-10.45 – rejestracja zawodników w biurze startowym, godz. 07.00–11.00 -wyprowadzenie peletonu na trasę.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.