fot. "Wiersze chodnikowe" 2011/Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku

Lębork po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wiersze chodnikowe”. Kopie około 40 wierszy zostaną wymalowane ścieralną farbą na chodnikach miasta.

fot. "Wiersze chodnikowe" 2011/Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku

 25 maja br. Lębork, podobnie jak w latach ubiegłych będzie brał udział w ogólnopolskiej akcji poetyckiej pn. „Wiersze chodnikowe”. 25 maja, od godz. 20-tej na chodnikach przy przystankach autobusowych farbą samo-ścieralną zostanie wymalowanych ok. 40 kopii wiersza. Napisy znikną pod nogami przechodniów po upływie około 3 miesięcy.

Treść tegorocznego nawiązuje do Mistrzostw Euro 2012: CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM, TRZEBA I MOŻNA, PIERWSZA PO ŻONIE, JEST PIŁKA NOŻNA

 Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Wiersze chodnikowe” jest Fundacja Poemat, która zapoczątkowała akcję w 2002 roku. W przeciągu dziesięciu lat w akcji udział wzięło 79 miast z całej Polski. W tegorocznej, jedenastej edycji w Lęborku wiersze na chodnikach namalują uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku z tzw. Aktywu Bibliotecznego pod opieką p. Celiny Przybyły.

 Akcja Wiersze chodnikowe to część autorskiego projektu Multipoezja, która polega na poszukiwaniu nowego sposobu istnienia poezji we współczesnym świecie. Pomysłodawcą jest Michał Zabłocki, poeta i autor tekstów piosenek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.