fot. Animals

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt  Animals z Gdyni poprowadzi słupskie schronisko dla zwierząt. Po prokuratorskich zarzutach dla pracowników schroniska, którzy podejrzewani są o dręczenie i uśmiercanie czworonogów, władze Słupska postanowiły przekazać ją organizacji pozarządowej.

O prowadzenie słupskiego schroniska dla zwierząt starały się trzy pozarządowe organizacje z Gdyni, Gdańska i Słupska. Dokonując wyboru władze miasta zapewniają, że kierowały się przede wszystkim doświadczeniem i dobrem zwierząt.  – Komisja jednogłośnie zdecydowała, że najlepszymi opiekunami czworonogów będą Animalsi z Gdyni – powiedział  Piotr Rachwalski, przewodniczący komisji do spraw przekazania schroniska dla zwierząt.

fot. Animals

Animalsi z Gdyni prowadzą już siedem schronisk dla zwierząt głównie w północnej Polsce. Przejmując słupskie schronisko Towarzystwo zadeklarowało największe wsparcie finansowe dla placówki. Tylko z „jednego procenta” naszych podatków Animalsi z Gdyni otrzymają w tym roku około czterech milionów złotych. Władze Słupska mają nadzieję, że spora część tej kwoty trafi właśnie do słupskiego schroniska. Każdego roku miasto będzie przekazywać Animalsom na funkcjonowanie placówki około pół miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.