fot. pogon.lebork.pl

Juniorzy Pogoni Lębork będą szkoleni według holenderskich wzorców. Dzięki zaangażowaniu społeczności związanej z klubem, w pierwszym etapie internetowego konkursu Szkółek NIVEA Pogoń znalazła się na 13 pozycji i wygrała pakiet sprzętu, szkoleń i wsparcia dla trenerów.

fot. pogon.lebork.pl

Od 1 marca do 6 maja w internetowym głosowaniu na Pogoń oddano aż 136494 głosów. Teraz trzeba poczekać na wyłonienie całej setki klubów i przekazanie do Lęborka ciężko wyklikanego sprzętu sportowego, koszulek dla zawodników, a przede wszystkim profesjonalnego programu szkoleniowego Akademii Ajaxu Amsterdam wraz z czterodniowym wyjazdowym szkoleniem dla dwóch trenerów Pogoni. Z programu skorzystają wszystkie drużyny juniorskie, a w szczególności 60 zawodników w wieku od 9 do 12 lat w drużynach juniora D2 i dwóch E.

– Bardzo się cieszę z tej powszechnej mobilizacji która ogarnęła piłkarzy, trenerów, rodziców młodych zawodników, a także licznych kibiców i sympatyków Pogoni. Liczę, że sprawdzone holenderskie wzorce staną się impulsem dla młodych zawodników, trenerów, rodziców do jeszcze większego zaangażowania się w proces szkolenia – powiedział tuż po zakończonym głosowaniu wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marcin Gosz.

Przez cały okres konkursu trwała intensywna akcja promocyjna pn. „Głosujemy dla chłopaków z Lęborka”. Powstała podstrona www.pogon.lebork.pl/szkolkinivea na której prezentowane były szczegóły głosowania, do tego setki ulotek i plakaty. W lokalnych mediach ukazało się też dużo artykułów na ten temat.

– Tylko dzięki zaangażowaniu dziesiątek, jak nie setek ludzi udało osiągnąć nam się sukces – mówi Janusz Pomorski z zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork. – Pomagali nam piłkarze, trenerzy, rodzice. Szczególnie jednak chciałbym podziękować osobom, które przez te ponad 2 miesiące najbardziej zaangażowały się w głosowanie. Bez aktywności Piotra Boniaszczuka, Jacka Zaborowskiego, Kamila Konkela, Sebastiana Kubery, Mateusza Wandtke, Łukasza Wołocznika, Krzysztofa Białaszewskiego, Oskara Kołonowicza, Jarosława Litwina, Marcina Gosza, Jakuba Urbańskiego i wielu anonimowych osób sukces byłby niemożliwy. Pogoń Wam za to dziękuje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.