fot. archiwum

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Łeba zorganizowało spotkanie z komendantem powiatowym policji dotyczące przygotowań z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa kurortu w sezonie letnim.

fot. archiwum

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy senatora Kazimierza Kleiny, uczestniczyli członkowie Zrzeszenia, Forum Turystyczno – Gospodarczego miasta Łeby, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Błękitna Kraina” oraz zaproszeni goście – Komendant Powiatowy Policji w Lęborku mł. insp. Jacek Partyka i burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński. Dyskusja była bardzo żywa. Podkreślono w niej przede wszystkim współdziałanie mieszkańców ze służbami jak i większe otwarcie na problemy wynikające z zachowania ciszy nocnej.

Coraz więcej odwiedzających turystów to młode rodziny z dziećmi, dlatego też to im powinno stworzyć się komfortowy wypoczynek. – Wszyscy turyści zasługują na wyjątkowe traktowanie i powinni czuć się bezpieczni – podkreślali uczestnicy spotkania.

Na uwagę zasługuje fakt, iż tak jak gospodarze, zaproszeni goście zgadzali się w jednej zasadniczej kwestii – niezbędne jest rzetelne wykonywanie swoich obowiązków przez służby i przyjazne traktowanie mieszkańców oraz gości.

Ustalono także, że mnogość tematów wymagająca przedyskutowania nie pozwala omówić ich wszystkich podczas jednego spotkania. Dlatego kolejne odbędzie się już za tydzień, tak aby jeszcze przed sezonem mieszkańcy Łeby oraz funkcjonariusze służb  mogli się do niego dobrze przygotować.

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.