fot. GK

Długo wyczekiwane przez mieszkańców dodatkowe miejsca postojowe przy dworcu PKP w Rumi są już wyznaczone. Jest to teren po drugiej stronie torów oraz za pawilonami handlowymi przy peronie nr 1.

fot. GK

Na mocy porozumienia władz miasta z Polskimi Kolejami Państwowymi, do dyspozycji mieszkańców jest już parking przy dworcu PKP w Rumi, znajdujący się na terenie dawnego auto-złomu, pomiędzy torami kolejowymi, a ul. Towarową. Teren parkingu jest wyłożony betonowymi płytami, namalowane są pasy wyznaczające pojedyncze miejsca postojowe i oficjalnie stoi znak „Parking”. Na dzień dzisiejszy parking dzielony jest ze składownicą złomu, która ma zniknąć wraz z wygaśnięciem dzierżawy. Wówczas parking ma liczyć 100 miejsc.

Również dodatkowy teren pod parking ma być przygotowywany od najbliższego wtorku, 17 kwietnia br. Gmina będzie utwardzać zniszczony i zaniedbany parking przy dworcu PKP, znajdujący się za pawilonami handlowymi, na wysokości peronu nr 1. Po utwardzeniu parking również będzie do dyspozycji mieszkańców.

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.