fot. GK

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na Bałtyku  rybaków z Łeby łowiących bez uprawnień. Trzyosobowa załoga łodzi rybackiej przedstawiła strażnikom fałszywe dokumenty.  

fot. GK

W czwartek  wracającą z morza łódź rybacką z trzema mężczyznami na pokładzie zatrzymała do kontroli załoga statku „Strażnik 3” z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Podczas legitymowania szyper przedstawił funkcjonariuszom do kontroli dokumenty, które miały należeć do jego załogantów i potwierdzać ich kwalifikacje.

– Strażnicy graniczni nabrali jednak podejrzeń, że obie książeczki żeglarskie mogą być własnością zupełnie innych osób – powiedział ppor. SG Andrzej Juźwiak rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Jeden z członków załogi, 40-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, próbował oszukać funkcjonariuszy przedstawiając cudzy dokument. – Ostatecznie jednak  on i szyper potwierdzili, że książeczki żeglarskie należą do innych osób, których nie było na pokładzie – wyjaśnia rzecznik. Za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy 40-latek został ukarany stuzłotowym mandatem. Natomiast szyper jednostki, 53-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, będzie odpowiadał za posługiwanie się dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby, za co grozi kara dwóch lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.