www.opel-ampera.com

We wtorek (10 kwietnia) w Gdyni odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja samochodu nowej generacji – Opla Ampery z napędem elektrycznym. W godz. 8.30-17.00 organizatorzy zapraszają mieszkańców, gości Miasta i przedstawicieli mediów na plac przed Akwarium Gdyńskim.

www.opel-ampera.com

Podczas prezentacji będzie można nie tylko zobaczyć nowego Opla, ale także zapoznać się z najnowszymi technologiami, które zastosowano w pierwszym w Europie samochodzie elektrycznym o rozszerzonym zasięgu. Opel Ampera może przejechać 40-80 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną z akumulatorów. Dzięki pomocy spalinowego generatora ten napędzany silnikiem elektrycznym samochód pokonuje dystans ok. 500 km, zużywając 1,2 litra paliwa/100 km i emitując średnio 27 g CO2/km.

Samochód już zdobył wiele międzynarodowych nagród, między innymi prestiżowy tytuł „Samochodu Roku 2012” („Car of the Year 2012”), przyznany podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Wizyta w Gdyni rozpoczyna Opel Amper Roadshow Poland 2012. Specjalny konwój składający się z modeli nowego samochodu i luksusowego autobusu pojawi się także w Warszawie i Katowicach.

www.opel-ampera.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.