fot. GK

Maluchy ze szkół podstawowych i przedszkoli w Lęborku pożegnały zimę tradycyjnym topieniem marzanny w rzece Łebie. Kukły odpłynęły w stronę morza, a ich mali twórcy mają nadzieję, że szybko zawita do nas ciepła wiosna.

fot. GK

– Tradycyjnym polskim zwyczajem utopimy marzanny, aby pożegnać zimę i wszystko co z nią związane – mówił przed wspólnym wrzuceniem kukieł do wody Roman Kal, dyrektor LOT Ziemia Lęborska. Wiceburmistrz Lęborka Alicja Zajączkowska życzyła wszystkim dzieciom oraz towarzyszącym im dorosłym, aby zbliżająca się wiosna przyniosła dużo szczęścia, a wraz z marzannami odpłynęły zimowe troski. Przedszkolaki z radosnymi okrzykami obserwowały jak zrobione przez nich lalki wpadają do rzeki.

Oprócz topienia marzanny, Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowała rajd pieszy w poszukiwaniu oznak wiosny, zakończony ogniskiem przy kamiennych kręgach w Parku Chrobrego. Natomiast na całej długości ulicy Staromiejskiej wystawiono konkursowe marzanny przygotowane przez uczniów szkół z powiatu lęborskiego.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.