Z okazji swoich 45. urodzin Gdański Archipelag Kultury zaprasza na Tydzień Marynistyczny „Wyspy Skarbów”. W programie wiele atrakcji i konkursów dla małych i dużych miłośników morskich klimatów.

Od 26 do 30 marca Gdański Archipelag Kultury zaprasza na bogaty Tydzień Marynistyczny. W ramach tego tygodnia odbywały się będą Warsztaty Rysunkowe dla dzieci, które poprowadzą wybitni rysownicy komiksu o Wiedźminie- Łukasz Poller i Arkadiusz Klimek, zaś w świat morskich legend i mitów wprowadzi uczestników sternik- Cyprian Wieczorkowski. Imprezie towarzyszył będzie koncert Romana Puchowskiego.

PROGRAM:

Data: 28.03.2012 GODZ. 9:00 – 13:00 – KONKURS „Wśród Morskich Fal”. Miejsce: SP nr 87 w Gdańsku Sobieszewie
Konkurs piosenki marynistycznej dla Szkół Podstawowych z Województwa Pomorskiego. Przewiduje się przesłuchania konkursowe w dwóch grupach wiekowych:
I Grupa – uczniowie klas I – III   w kategorii solistów i zespołów,
II Grupa – uczniowie klas IV – VI   w kategorii solistów i zespołów.
Jury przyzna nagrody dla osób, które zajmą trzy pierwsze miejsca, natomiast publiczność wyłoni swojego własnego zwycięzcę.
Przewidziany jest słodki poczęstunek dla uczestników konkursu i opiekunów.
Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w Konkursie!

Data: 28.03.2012 godz. 19:00 – KONCERT ROMANA PUCHOWSKIEGO
Miejsce: „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
Roman Puchowski – muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę…
Wstęp wolny!

Data: 26, 27, 30.03.2012 – WARSZTATY RYSUNKOWE I OPOWIEŚCI STERNIKA. Miejsce: „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
Otwarte warsztaty rysunkowe w oparciu o prozę kapitana Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz morskie legendy i mity.
Warsztaty rysunkowe poprowadzi jeden z najlepszych rysowników komiksowych w kraju, twórca m.in. legendarnego komiksu o Wiedźminie – „Racja stanu”, czyli Łukasz Poller wraz z Pauliną Llera Arias. Przewidziana również obecność Arkadiusza Klimka, współtwórcy rysunków „Racji stanu”. W świat morskich legend i mitów wprowadzi uczestników sternik – Cyprian Wieczorkowski.

Wystawę prac stworzonych przez dzieci w trakcie trwania warsztatów rysunkowych będzie można obejrzeć w Bibliotece Manhattan (C.H. Manhattan, al. Grunwaldzkiej 82 Gdańsk- Wrzeszcz.) Data zostanie podana zostanie w najbliższym czasie.

DATA: 29.03.2012 – OTWARTE WARSZTATY RYSUNKOWE
Miejsce: Biblioteka Manhattan (al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz)

Otwarte warsztaty rysunkowe w oparciu o prozę kapitana Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz morskie legendy i mity. Warsztaty rysunkowe poprowadzą jedni z najlepszych rysowników komiksowych w kraju.

Data: 26.03-30.04.2012 – WYSTAWA. Miejsce: MUZEUM WYSPY SOBIESZEWSKIEJ IM. WINCENTEGO POLA – „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury

Wystawa tematyczna dotycząca tradycji marynistycznych i architektury wodnej na Wyspie Sobieszewskiej i Żuławach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.