Klub Filmowy w Gdyni, jedyne w mieście i jedno z trzech w Trójmieście kin studyjnych, ma od niedawna nowoczesny projektor cyfrowy. Urządzenie nie tylko poprawiło jakość dźwięku i wizji, ale także dzięki niemu można szybciej obejrzeć kinowe nowości.

Projektor, o europejskim standardzie, ma najwyższą z możliwych rozdzielczości. Oprócz technicznych udogodnień nowy sprzęt pozwoli zwiększyć ofertę filmową. W pierwszym dniu po ceremonii rozdania Oscarów w klubie można było oglądać nagrodzone w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny „Rozstanie”. Repertuar kina nie będzie ograniczony do filmów cyfrowych. Klubowi wciąż będzie służył klasyczny sprzęt projekcyjny na taśmę filmową. W końcu zbiory w magazynach kopii filmowych z ostatnich stu lat historii kina nieprędko zostaną zdigitalizowane. W marcu. Klub Filmowy zaprasza między innymi „Idy marcowe” George’a Clooneya, „Żelazną damę” Phylllidy Lloyd, „Rzeź” Romana Polańskiego czy „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej.

Sam pomysł powstania Klubu Filmowego narodził się w 2005 r., w związku z 30. rocznicą Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To właśnie podczas tego najważniejszego wydarzenia filmowego w Polsce odbyło się uroczyste otwarcie klubu, którego dokonał Andrzej Wajda. Siedzibą Klubu Filmowego jest była sala BHP Stoczni Nauta. Co ciekawe, na przełomie lat 60. i 70. znajdowało się w niej kino dla marynarzy wschodniego bloku, którzy przypływali do Gdyni. Nie mogli wychodzić poza granicę stoczni, więc miejsce to stanowiło dla nich okno na świat.

Pierwszym filmem wyświetlanym w klubie był „Człowiek z żelaza”. Repertuar Klubu Filmowego skupia się przede wszystkim na kinie polskim i europejskim, prezentując zarówno klasykę filmową, jak i najnowsze dokonania kinematografii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.