fot. Politechnika Gdańska

Już po raz czwarty doktoranci z województwa pomorskiego otrzymają z rąk marszałka województwa pomorskiego stypendia w ramach realizowanego przez samorząd województwa projektu „InnoDoktorant – stypendia dla doktorantów”.

fot. Politechnika Gdańska

W IV edycji konkursu wyróżnionych zostało 60 osób i każda z nich otrzyma po 30 000 zł. W tym roku Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał stypendia doktorantom, których prace ukierunkowane są na wdrożenia i mogą przyczynić się do rozwoju gospodarczego województwa.

– Stypendia mają umożliwiać przezwyciężanie barier finansowych związanych z prowadzonymi badaniami oraz zdobywaniem niezbędnych materiałów, jak również wzrost poziomu dostępu do wiedzy i nowoczesnych metod badawczych – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Zasadniczym celem projektu jest wsparcie procesów innowacyjnych w regionalnej gospodarce poprzez system wsparcia stypendiami doktorantów, kształcących się na kierunkach uznanych za przyczyniające się do wzmocnienia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego Pomorza, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego.

O stypendium mogli ubiegać się  doktoranci, którzy mają otwarty przewód doktorski na uczelniach lub innych placówkach naukowych, mających siedzibę na terenie województwa pomorskiego, uprawnionych do nadania stopnia naukowego doktora, przygotowujący prace doktorskie z dyscyplin i specjalności naukowych wymienionych jako preferowane do wsparcia w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego.

Do Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 164 wnioski, z których wybrano 60. Wśród zwycięzców największą liczbę stanowią doktoranci Politechniki Gdańskiej – 32 nagrodzonych oraz Instytutu Maszyn Przepływowych PAN – 12 nagrodzonych, następnie doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego – 9 nagrodzonych, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – 4 osoby oraz Instytutu Oceanologii PAN – 3 nagrodzonych. Informacje o projekcje oraz lista stypendystów znajduje się na stronie www.innodoktorant.pomorskie.eu.

W trzech poprzednich edycjach projektu przyznano 149 stypendiów na łączną kwotę 4,9 mln zł. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VIII Regionalne Kadry Gospodarki, Działania 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji, finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Planuje się jeszcze jedną, piątą edycję projektu „InnoDoktorant” w obecnym okresie programowania 2007-2013 i przyznanie do 59 stypendiów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.