fot. gk

Policjanci z Lęborka pomogą mieszkańcom w prawidłowym parkowaniu. Od dziś do 7 marca będą uczyć  i informować o tym w jaki sposób właściwie postawić swój samochód.

fot. gk

Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku rozpoczął dzisiaj akcję edukacyjną dotyczącą prawidłowego parkowania. Przez najbliższych siedem dni w godzinach od 6.00 d 22.00 policja będzie rozmawiać z kierowcami, a także zostawiać ulotki informacyjne w jaki sposób prawidłowo parkować swoje auto, szczególnie w tzw. strefie zamieszkania, która oznaczona jest znakiem drogowym D-40.

Funkcjonariusze szczególnie intensywnie skupią się na ul. Legionów Polskich (okolice markety spożywczego), gdzie wielokrotnie otrzymywali informację o łamaniu przepisów dotyczących parkowania, ale także o problemie z miejscem umożliwiającym dostosowanie się do przepisów.

fot. gk

Niemniej działania lęborskiej policji nie ograniczą się tylko do egzekwowania przepisów.

– Policja wystosowała wniosek do zarządcy terenu przy i wokół marketu na ul. Legionów Polskich o możliwość zwiększenia i wyznaczenia nowych miejsc parkingowych. Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie jednak do zarządcy. – informuje asp. Daniel Pańczyszyn Oficer Prasowy Lęborskiej Policji.

Dzięki nowym miejscom parkingowym nie tylko poprawi się komfort pozostawiania pojazdów w tym rejonie miasta, ale także ułatwi to dostosowywanie się do przepisów i tym samym bezpieczeństwo w tej strefie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.