Młodzi pływacy MEYN SOLEX Lębork świetnie pokazali się na Międzynarodowych Zawodach Pływackich „BEROLINA-CUP” w Berlinie. W rywalizacji z rówieśnikami z Niemiec, Rosji, Białorusi, Kanady i Polski, wywalczyli 15 medali, w tym aż pięć złotych, cztery srebrne i sześć brązowych.

W kategorii 14-latków Dawid Tołłoczko wywalczył cztery złote krążki zajmując pierwsze miejsca na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym (0:30,60 i 1:08,76) oraz 50 i 100 m stylem klasycznym (0:36,00 i 1:18,19).

W juniorach 16-letnich Piotr Renusz wywalczył cztery medale zajmując pierwsze miejsce na 50 m stylem motylkowym (0:26,94), drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym (0:55,27) oraz trzecie 100 m stylem motylkowym (1:01,77) i 200 m stylem zmiennym (2:22,31). Krzysztof Teliczan zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym z wynikiem 0:25,24.

Sukcesy odnotowali także młodzicy. W kategorii 12-latków Maciej Hrycyk wywalczył trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym osiągając rezultat 1:22,58.11-letnia Dominika Kaczmarek zajęła drugie miejsce na 50 m stylem klasycznym (0:46,75) oraz trzecie na 100 m stylem grzbietowym (1:31,48). Jan Horackiewicz wywalczył dwa medale zajmując drugie miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:27,00) i trzecie na 50 m stylem motylkowym (0:39,43). Hubert Syldatk wywalczył trzecie miejsce na 50 m stylem klasycznym z wynikiem 0:45,92.

– Zawody na 50-metrowej pływalni były doskonałym sprawdzianem aktualnej formy moich podopiecznych. Cieszę się z doskonałego występu Dawida Tołłoczki oraz młodych zawodników z rocznika 2002 – powiedział po zawodach szkoleniowiec MEYN SOLEX Lębork Dariusz Gromulski.