mat.prasowe

Odwiedzający parafie w Swarzewie, Pucku, Władysławowie, Jastarni i Mechowie podążają szlakiem kościołów północnych Kaszub. Na miejscu mają możliwość zapoznania się z publikacjami dotyczącymi obiektów wchodzących w skład szlaku oraz skorzystania z nowoczesnych audio-przewodników.

mat.prasowe

Projekt realizowany jest w na terenie powiatu puckiego w ramach partnerstwa pięciu parafii rzymskokatolickich usytuowanych w Pucku, Swarzewie, Jastarni, Władysławowie i Mechowie. Partnerem wiodącym oraz inicjatorem współpracy w celu popularyzacji zabytków sakralnych regionu Północnych Kaszub jest parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie, której proboszczem jest ks. Stanisław Majkowski. – Pośrednio projekt ma również pozytywny wpływ na zmianę wizerunku kościołów Północnych Kaszub – z obiektów kultu religijnego stają sie one miejscem wydarzeń kulturalno-społecznych. Podkreślona została zatem ich funkcja turystyczna- czytamy na stronie projektu.

Wsparcie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa w wysokości 1,7 mln złotych było możliwe między innymi dzięki partnerstwu zawartemu przez pięć parafii, które biorą w nim udział. – Utworzenie nowego produktu turystycznego Szlaku Kościołów Północnych Kaszub powinno zachęcić turystów do częstszych odwiedzin naszego regionu, zapoznawania się z naszą kulturą, w połączeniu ze zwiedzaniem miejsc kultu religijnego – podkreślają pomysłodawcy projektu. W ramach projektu odbyła się już kampania medialna w radiu, telewizji i internecie oraz szereg wystaw promujących północne Kaszuby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.