fot. Park Wodny w Sopocie

Policjanci z Sopotu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wykorzystywanie seksualne 11- letniej dziewczynki podczas kąpieli w parku wodnym. Na wniosek prokuratury 37-latek został aresztowany na 3 miesiące.

 Zaczęło się niewinnie. W grudniu ubiegłego roku policjanci z Sopotu przeprowadzali dwudniowe szkolenie dla pracowników  ochrony i ratowników wodnych sopockiego parku wodnego. Policjanci przekazali podczas tego szkolenia m.in. wiedzę dotyczącą sposobu interweniowania w przypadkach podejrzenia wykorzystywania seksualnego dziecka, reagowania na agresywnych klientów. Podczas szkolenia wyszła na jaw sprawa molestowania seksualnego 11- letniej dziewczynki, o której opowiedział pracownik parku. Pewnego dnia do ratowników przybiegła kobieta i powiedziała im, że córka jej koleżanki podczas zjazdu w rurze była napastowana przez nieznanego mężczyznę.

Pracownik przezornie zabezpieczył z tego dnia monitoring. Funkcjonariusze dotarli  do pokrzywdzonej  dziewczynki i jej rodziców. Mama 11-latki opowiedziała policjantom co wydarzyło się tego dnia w parku.  Z relacji  jej córki wynikało, że napastnik z charakterystycznym tatuażem na lewym barku zapytał ją czy może zjechać rurą jako pierwszy, dziewczynka zgodziła się i wpuściła w kolejkę mężczyznę. Kiedy 11- latka wjechała w rurę, okazało się że w połowie zjazdu czeka na nią 37- latek.  Mężczyzna złapał dziewczynkę i zaczął dotykać ją w miejsca intymne. Dziecko zdołało wyrwać się napastnikowi i wyjechało z rury. Mężczyzna po całym zdarzeniu szybko opuścił basen.

fot. Park Wodny w Sopocie

Policjanci ustalili kim jest sprawca tego przestępstwa. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu na terenie powiatu tczewskiego. Okazało się, że 37-latek był już karany za tego typu przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. Materiał dowodowy, który zebrali policjanci, pozwolił na przedstawienie zarzutu dotyczącego doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na najbliższe 3 miesiące.

fot. Policja

Prowadzący śledztwo sprawdzają teraz czy nie jest on sprawcą także innych, nie zgłoszonych do tej pory, przestępstw tego typu na terenie Sopotu. Przypuszczają, że ofiarą pedofila mogły paść inne dzieci. Dlatego też proszą o ewentualny kontakt z policją wszystkich tych, którzy mogą mieć informacje w tej sprawie oraz opiekunów pokrzywdzonych dzieci. Policja prosi o kontakt pod numerami telefonów: 58 52 16 222 ( oficer dyżurny) lub na numer alarmowy 997, 112.

Dzięki zaangażowaniu pracowników parku policjanci zatrzymali także mężczyznę, który z ukrycia robił zdjęcia nagiej kobiecie w damskiej szatni. Podglądacz usłyszał już zarzuty dotyczące bezprawnego utrwalania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody, za co może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.