Witold Namyślak

Witold Namyślak (51) został kandydatem Platformy Obywatelskiej na stanowisko burmistrza Lęborka w nadchodzących wyborach samorządowych. Rada powiatowa PO podjęła taką decyzję w połowie września – poinformował Wiktor Tyburski, przewodniczący tej partii w powiecie lęborskim.

Witold Namyślak

Witold Namyślak, z wykształcenia ekonomista, jest posłem na Sejm RP obecnej kadencji. Ma jednak przede wszystkim doświadczenie samorządowe. W latach 1991-93 był zastępcą burmistrza miasta Lęborka, następnie do 1998 r. pełnił funkcję burmistrza tego miasta. W okresie od 1998 do 2002 zajmował kolejno stanowiska członka zarządu i wicemarszałka województwa pomorskiego. Po wyborach samorządowych w 2002 r. powrócił na urząd burmistrza, a w 2006 skutecznie ubiegał się o reelekcję.

W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej. Teraz  jest faworytem walki o fotel burmistrza. Oprócz Namyślaka w szranki stanie także radna niezrzeszona Teresa Ossowska-Szara. Kandydata PiS jeszcze nie poznaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.