fot. policja.gov.pl

Lęborscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do jakiego doszło w parku przy dworcu PKS w Lęborku. Bracia w wieku 33 i 26 l., karani już za podobne przestępstwa, zostali tymczasowo aresztowani i grozi im 12 lat więzienia.

fot. policja.gov.pl

– W styczniu tego roku, w parku przy dworcu lęborskiego PKS, dwaj mężczyźni podbiegli do 33-letniego przechodnia. Jeden z nich zaatakował go od tyłu, wykręcił mu ręce a w tym czasie drugi wyciągnął z jego kieszeni telefon komórkowy i pieniądze – informuje st. sierż. Marta Kandybowicz z lęborskiej policji.

Zastraszony pokrzywdzony nie zgłosił tego zdarzenia policji. W tym tygodniu lęborscy kryminalni w ramach własnej pracy operacyjnej ustalili, że doszło do takiego zdarzenia a jego sprawcami są 33 i 26-letni bracia, mieszkańcy Lęborka znani lęborskiej policji za podobne czyny.

Mężczyźni zostali zatrzymani do postępowania w trybie przyspieszonym. Sąd Rejonowy w Lęborku zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.