mat. prasowe

Przewrotne kompendium wiedzy o wieloletnim małżeństwie. Tragifarsa dotykająca esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i istoty związku – „Związek otwarty”. Spektakl wystawiony zostanie 12 lutego w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”.

mat. prasowe

„Związek otwarty” jest z gatunku tragifarsy, którego bohaterami sztuki są mąż i żona, małżeństwo w średnim wieku przeżywające długotrwały kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w kolejne romanse, o czym bezceremonialnie i ze szczegółami informuje żonę. Jako zwolennik „związku otwartego” nie widzi w tym nic złego. Żona coraz częściej miewa silne nerwice, których efektem są dzikie awantury i nieudane próby samobójcze… Na koniec udaje się jej zdobyć adoratora, pod jego wpływem zaczyna zauważać coraz więcej wad u małżonka. Ten zaś, widząc przemianę żony, nie jest w stanie ukryć zazdrości.

Dramat bliski jest stylistyce commedii dell’arte, daje aktorom wiele możliwości ekspresji i improwizacji, powoduje żywy kontakt z publicznością. Spektakl wystawiony przez Teatr Scena Poczekalnia. W roli żony Antoniny – Izabela Noszczyk, męża – Robert Latusek. Autorem spektaklu jest Fo Dario & Rame Franca, przełożył go Aleksander Berlin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.