fot. garnek.pl

W Lęborku odbyło się kolejne spotkanie dotyczące realizacji wspólnego projektu stworzenia Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Bytowa, Kościerzyny, Lęborka i powiatu kartuskiego.

fot. garnek.pl

W Lęborku inkubator przedsiębiorczości zlokalizowany byłby w części byłego biurowca ZWARu przy ul. Bolesława Krzywoustego. Lokalizacja w innych miastach jest jeszcze ustalana.

W każdym stworzonym w ramach projektu inkubatorze znajdzie się E-Biuro, biura przeznaczone na wynajem dla firm „na godziny”, pomieszczenia dla ”inkubowanej” firmy prowadzonej przez osoby niepełnosprawne, sala edukacyjna „Eksploratorium” dla dzieci i młodzieży czy sala konferencyjno-szkoleniowa z profesjonalnym wyposażeniem multimedialnym. W planach przewidziano także część gastronomiczna opartą na produktach regionalnych prowadzoną przez  jedną z „inkubowanych” firm.

Podczas spotkania w Lęborku ustalono, że samorządy biorące udział w projekcie „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości” będą współpracowały podczas realizacji projektu z innymi samorządami terytorialnymi, Urzędami Pracy, organizacjami zrzeszającymi pracodawców oraz instytucjami otoczenia biznesu. Wybrano także skład osobowy Zespołu Kierownika Projektu, który bezpośrednio będzie nadzorował prace nad przygotowaniem wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie projektu, a później nad jego bezpośrednią realizacją.

fot. UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.