www.deser.pl

W styczniu tego roku minęły dwa lata od szczęśliwego finału historii, którą śledziła cała Polska. Statek badawczy Morskiego Instytutu Badawczego – R/V „Baltica” uratował psa dryfującego wiele godzin na krze lodowej. Kundelek stał się pełnoprawnym członkiem załogo.

www.deser.pl

Honorowy obywatel Gdyni, członek załogi statku badawczego Baltica i wierny kompan swojego wybawiciela, pana Adama Buczyńskiego – Baltik, kundelek, który długo pozostawiony był sam sobie w mrozie na dryfującej krze. Wiadomość o psie obiegła najpierw Polskę a później cały świat. Baltik czuje się dobrze. Latem, jako pełnoprawny członek załogi statku, wyrusza w łatwiejsze rejsy. Zimą, gdy warunki są trudniejsze, zostaje wraz z pracownikami Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego. Gdy załoga wraca, od razu melduje się na wachtę. Uwielbia także spacery po lesie, oczywiście z panem Adamem.

www.gdynia.pl

W tym roku wspomógł nawet Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przyłączając się wraz ze swoim panem do teatrzyku nauczycielskiego w Siemirowicach, gdzie mieszka Adam Buczyński.

www.gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.