fot. gk

Po kilkugodzinnych obradach lęborscy radni powiatowi przegłosowali uchwałę intencyjną o likwidacji Ekonomika wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Lęborku. Uczniowie są niepocieszeni.

Trwająca od godz. 12.00 wczorajsza sesja Rady Powiatu Lęborskiego, której towarzyszyły protesty uczniów, zakończyła się niekorzystnie dla Ekonomika przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych na ul. Dygasińskiego w Lęborku. Dziesięciu radnych opowiedziało się za likwidacją szkoły, siedmiu było przeciwnych. W głosowaniu tym nie obowiązywała dyscyplina partyjna i każdy z członków Rady Powiatu głosował zgodnie z własnym zdaniem.

fot. gk

Zgodnie z decyzją rozpoczęte zostały działania zmierzające do likwidacji placówki, której uczniowie we wrześniu mają zostać przeniesieni do Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu na ul. Warszawskiej. Tam też znajdują się klasy ekonomiczne, ale to zdaniem uczniów likwidowanej szkoły nie jest dla nich satysfakcjonujące.

– Na naszym świadectwie ukończenia szkoły nie będzie napisane Zespół Szkół Ekonomicznych – argumentowali zainteresowani.

Decyzja podjęta wczoraj w Starostwie stanowi uchwałę intencyjną. Ostateczna decyzja o likwidacji placówki zapadnie w lipcu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.