fot. Policja

Wzmożone działania „Alkohol i Narkotyki” planują na najbliższy weekend policjanci z Lęborka. Kontrolowane będą także pojazdy przewożące drzewo.

W dniach 27 i 28 stycznia Lęborska Policja prowadzić będzie wzmożone działania kontrolne na drodze krajowej nr 6 i drodze 214.  Akcja pod nazwą „Alkohol i Narkotyki” skierowana będzie przeciwko kierowcą, którzy siadają za kierownicą pod wpływem środków odurzających i alkoholu, narażając tym samym samych siebie jak i innych uczestników ruchu.

fot. Policja

– Działania Policji będzie wspierać Żandarmeria Wojskowa z Gdyni oraz Straż Graniczna z Łeby i Straż Leśna z Lęborka. Oprócz głównego celu działań będą również kontrolowane pojazdy przewożące drewno. Dzięki nowoczesnym urządzeniom pomiarowym możliwe będzie w szybki i łatwy sposób sprawdzenie kierowców czy nie prowadzą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.- poinformował Daniel Pańczyszyn, Oficer Prasowy Lęborskiej Policji.

W weekendowej akcji łącznie weźmie udział 18 funkcjonariuszy -12 policjantów, 2 strażników granicznych z SG Łeba, 2 żandarmów ŻW z Gdyni i 2 f-szy Państwowej Straży Leśnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.