fot. FDF

Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia trójki ciężko chorych dzieci z Pomorza, w tym także mieszkającego niedaleko Lęborka Kuby. Rehabilitacje i leki nadwyrężają rodzinne budżety rodziców, których nie stać na zakup wymarzonych przedmiotów.

fot. FDF

8-letni Kuba z Bukowiny (pow. lęborski) zmaga się z guzem Willmsa. Kuba mieszka w małej miejscowości w kochającej się rodzinie z trzema siostrami. Chłopiec przeszedł operację usunięcia nerki wraz z guzem, a potem liczne podróże autobusem i pociągiem do Gdańska na chemioterapie. Teraz już jest dobrze, ale rodzice Kuby cały czas martwią się o zdrowie jedynego syna.

Przedstawicielka fundacji została ciepło przywitana już w drzwiach skromnego mieszkania. Witali ją rodzice, Kuba i Ala (10 lat) z Darią (5 lat). Martynka (2 latka) na początku trochę się wstydziła, ale kolorowe paczki z prezentami dla brata oraz ubranka dla dziewczynek szybko przełamały lody. Poza upragnionym rowerem, deskorolką i rolkami Kuba dostał ogromną kolejkę i ten prezent sprawił radość całemu rodzeństwu. Dziewczyny wręcz nie dały Kubie dojść do głosu w zabawie.

Mimo choroby Kuba chciałby prowadzić aktywny tryb życia i stąd marzenia o rowerze, rolkach i deskorolce. Chłopiec bardzo kocha i jest oddany swoim siostrom i od razu zgodził się na pożyczanie im swojego nowego sprzętu. Dzięki sponsorowi OBI Centrala Systemowa Kuba i jego rodzina z całą pewnością na chwilę zapomnieli o ciężkiej chorobie z jaką przyszło się chłopcu zmagać.

– Fantazje te spełniliśmy dzięki funduszom pozyskanym podczas przedświątecznych akcji charytatywnych – mówi Joanna Polakowska z Fundacji.  Na realizację następnych oczekuje w każdej chwili ponad 400 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. Marzenia chorych dzieci są bardzo różne od skromnego akwarium czy zabawki interaktywnej,  przez sprzęt elektroniczny, po wyjazd do Disneylandu. Każdy może pomóc wpłacając 1% swojego podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000168783

Każde dziecko zmagające się z chorobą nieuleczalną lub zagrażającą życiu, może zgłosić swoje marzenie, wysyłając do fundacji list tradycyjną pocztą na adres, Kickiego 1, 04-373 Warszawa lub e-mail na adres: info@f-df.pl. Więcej o tym, co robi fundacja można dowiedzieć się na stronie www.f-df.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.