fot. UM Lębork

Urząd Miejski w Lęborku wspomaga szkoły podstawowe. W ramach projektu unijnego zakupiono sprzęt i prowadzone są zajęcia pomagające w wyrównywaniu szans edukacyjno-rozwojowych młodych lęborczan.

W ramach realizacji projektu ”1-3 plus. Wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół podstawowych Gminy Miasta Lębork” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej dokonano zakupu specjalistycznego sprzętu i programów do diagnozowania i korygowania wad rozwojowych, tj. wady wymowy, dysleksji, trudności w zdobywaniu umiejętności matematycznych, przyrządy do gimnastyki korekcyjnej oraz pomoce dla dzieci ze szczególnymi uzdolnieniami.

fot. UM Lębork

Zakupione pomoce dydaktyczne i sprzęt, o wartości 72.256 zł (w tym komputery i kserokopiarki), zostały przekazane do Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 8 i będą służyć wyrównywaniu szans edukacyjno-rozwojowych uczniów i uczennic. W 2012 roku planowane są kolejne zakupy na kwotę ponad 13.000 zł.

W ramach projektu trwają też zajęcia w 4 szkołach podstawowych gminy. W każdej szkole został opracowany regulamin rekrutacji i na jego podstawie przeprowadzono nabór dzieci.

fot. UM Lębork

We wszystkich zajęciach bierze udział jednorazowo 680 dzieci, w tym 317 uczennic i 363 uczniów oraz 7 uczniów niepełnosprawnych. Łącznie w roku 2011 i 2012 odbędzie się 8800 godzin zajęć pozalekcyjnych w ramach tego projektu.

Mat. UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.