fot. gk

Ambasador Kandy w Polsce Daniel Costello spędził dwa dni na Kaszubach. Dyplomata, który przybył na zaproszenie senatora Kazimierza Kleiny,  odwiedził między innymi  Szymbark i Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy.

Daniel Costello wraz z rodziną zwiedził chatę kaszubskich osadników w Kanadzie,  przeniesioną niedawno z Barry’s Bay do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.   – To fascynujące, że właśnie w tym miejscu zawarty został fragment historii Kaszubów, którzy za chlebem emigrowali masowo do Kanady – powiedział ambasador Kanady w Polsce Daniel Costello podczas zwiedzania atrakcji historycznych w Szymbarku. Oprowadzał go senator Kazimierz Kleina oraz twórca szymbarskiego Centrum Daniel Czapiewski.

fot. gk

– Zaprosiliśmy ambasadora na Kaszuby, aby pokazać fragment historii łączącej Kaszubów i Kanadyjczyków – powiedział senator Kazimierz Kleina, przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, inicjator i organizator wizyty. – Zależy nam na tym, aby zapoznać ambasadora z projektami współpracy kaszubsko-kanadyjskiej.

fot. gk

Po wizycie w Szymbarku Daniel Costello odwiedził Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, gdzie spotkał się z władzami Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Dyplomata rozmawiał miedzy innymi o możliwości współpracy kaszubsko-kanadyjskiej, w tym o działalności kanadyjskich firm poszukujących u nas  gazu łupkowego.  Senator Kazimierz Kleina poruszył także kwestię przyszłej budowy elektrowni jądrowych. – Zależy nam na skorzystaniu z doświadczenia Kanadyjczyków w kwestiach energetycznych – dodał senator Kazimierz Kleina.

fot. gk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.