fot. GK

Dobiega końca budowa sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku, która jest obecnie wykańczana wewnątrz. Prawdopodobnie już w czerwcu będą w niej ćwiczyć dzieci.

fot. GK

Inwestycję realizowaną w ramach unijnego projektu „Rewitalizacja Centrum Lęborka”, prowadzi lęborskie Starostwo Powiatowe, które wyłożyło na salę ponad 700 tys. złotych. W kwocie tej ujęto roboty budowlane, wynagrodzenie inspektora nadzoru, wyposażenie sali gimnastycznej i dwóch sal korekcyjnych oraz promocję projektu. Całkowity koszt budowy wyniesie 2,5 mln złotych. Pozostałe środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Budowa sali rozpoczęła się na przełomie lutego i marca 2011r., a realizacja tego zadania „przeszła” na rok 2012. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz sali. Wszystkie prace odbywają się zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie przewidziane jest na czerwiec tego roku – informuje Tomasz Sopyłło, asystent lęborskiego starosty.

Obiekt jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajduje się sala gimnastyczna o wymiarach 12x24m, pokój nauczycieli z umywalnią i WC, dwie salki do zajęć korekcyjnych, WC dla niepełnosprawnych oraz magazyn sprzętu. W piwnicy zaplanowano zaplecze socjalno-szatniowe oraz wymiennikownię.

Z uwagi na to, że salę wybudowano w strefie bezwzględnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej, jej elewacja nawiązywać będzie do istniejącej wokół zabudowy (ratusz, baszta, mury obronne).

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.