fot. sxc.hu

W tym miesiącu Fundacja Dziecięca Fantazja spełni marzenia kilkudziesięciu ciężko chorych dzieci z całego kraju, w tym trójki z województwa pomorskiego. Wśród nich będzie także Kuba z podlęborskiej Bukowiny.

fot. sxc.hu

8-letni Kuba z Bukowiny (pow. lęborski) zmaga się z guzem Willmsa. Kuba mieszka w małej miejscowości w kochającej się rodzinie z trzema siostrami. Chłopiec mimo choroby chciałby prowadzić aktywny tryb życia i dlatego marzy o rowerze i deskorolce. Fundacja postanowiła spełnić jego marzenie.

Oprócz Kuby, Fundacja odwiedzi także 5-letniego Witusia z Chojnic, który cierpi na porażenie dziecięce, epilepsję i małogłowie oraz 7-letnią Julię ze Starogardu Gdańskiego, chorą na mukowiscydozę.

– Fantazje spełnimy dzięki funduszom pozyskanym podczas przedświątecznych akcji charytatywnych – informuje Joanna Polakowska z Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń i fantazji dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu. Jej podopiecznymi są głównie dzieci walczące z różnymi nowotworami oraz  ciężkimi chorobami genetycznymi.  Podczas 8 lat działalności udało się spełnić ponad 2000 marzeń nieuleczalnie chorych polskich dzieci.

Spełnienie marzeń podopiecznych  jest możliwe dzięki pomocy wielu osób i firm. M.in. dzięki marketom OBI oraz kwestujących w nich wolontariuszom z całej Polski, w tym także z województwa pomorskiego. W akcję zaangażowało się ponad pół tysiąca młodych ludzi, którzy podczas weekendów kwestowali w marketach.

– Dzięki tym pieniądzom spełnimy również wiele wspaniałych fantazji nieuleczalnie chorych dzieci z całego kraju. Firma OBI spełniła już ponad 200 marzeń naszych podopiecznych – dodaje Joanna Polakowska.

Na realizację następnych oczekuje w każdej chwili ponad 400 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. Marzenia chorych dzieci są bardzo różne od skromnego akwarium czy zabawki interaktywnej,  przez sprzęt elektroniczny, po wyjazd do Disneylandu. Każdy może pomóc wpłacając 1% swojego podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000168783

Każde dziecko zmagające się z chorobą nieuleczalną lub zagrażającą życiu, może zgłosić swoje marzenie, wysyłając do fundacji list tradycyjną pocztą na adres, Kickiego 1, 04-373 Warszawa lub e-mail na adres: info@f-df.pl. Więcej o tym, co robi fundacja można znaleźć na www.f-df.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.