fot. sxc.hu

PKP Intercity wprowadza nowe połączenia na EURO 2012. Niestety nie dla mieszkańców naszego regionu, gdyż planowany szybki pociąg Eurocity relacji Gdynia-Berlin ominie Lębork, Słupsk i Koszalin.

Przygotowania do EURO 2012 trwają na wielu płaszczyznach, także w kwestii połączeń komunikacyjnych. Również PKP Intercity zamierza wprowadzić nowe połączenia, które ułatwią turystom i kibicom przemieszczanie się w północnej części Polski.

fot. sxc.hu

W czerwcu, tuż przed EURO 2012, ruszy nowe połączenie z Trójmiasta do Berlina. Jednak nie będzie ono biegło tak, jak dotychczasowy pociąg – do Kołobrzegu, z którego chętnie korzystali nasi zachodni sąsiedzi. Nowy pociąg o nazwie pochodzącej od nazwiska naukowca Daniela Fahrenheita kursować będzie przez Bydgoszcz i Poznań z pominięciem Koszalina, Słupska i Lęborka.

Nie jest to dogodna sytuacja dla mieszkańców regionu. Pozbawia ich to połączenia w okresie, kiedy ruch na Pomorzu będzie szczególnie wzmożony, a transport masowy byłby doskonałą alternatywą zapobiegając problemom komunikacyjnym na drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.