fot. KPP Lębork

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał nowego zastępcę komendanta policji w Lęborku. Krzysztof Świątczak został powołany w wyniku ogłoszonego konkursu.

fot. KPP Lębork

Nadkom. Krzysztof Świątczak zastąpił odchodzącego na emeryturę mł. insp. Sylwestra Karolenko. Nowy Zastępca komendanta lęborskiej policji ma 47 lat, do służby wstąpił w 1988 roku. Od początku pracował w lęborskiej komendzie. Był dzielnicowym oraz pracował w służbach dochodzeniowo-śledczych. Od kilkunastu lat swoją pracę w policji związał ze służbami kryminalnymi, gdzie piastował stanowiska kierownicze. Od kilku lat był naczelnikiem lęborskich służb kryminalnych.

– Nadkomisarz Krzysztof Świątczak jest postrzegany przez swoich dotychczasowych podwładnych jako wymagający szef, ale też osoba doceniająca wysiłek i wkład w codzienną służbę. Dzięki jego doświadczeniu wielu młodych policjantów służby kryminalnej mogło czerpać wiedzę do poznawania tajników pracy operacyjnej – mówi Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji.

 Nowy zastępca komendanta będzie odpowiedzialny jak jego poprzednik za pion prewencji lęborskiej policji, co jest dla niego nowym doświadczeniem, popartym jednak dużą wiedzą prewencyjną wysoko ocenioną m.in. przez komisję konkursową w KWP Gdańsk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.