www.wejherowo.pl

„Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę”. Książka zawiera to i wiele innych powiedzonek, nazwanych przez autora menelikami. Skąd ta nazwa i kto był inspiracją można dowiedzieć się z nowej publikacji satyryka, Krzysztofa Daukszewicza. Więcej o samej książce opowie sam autor na spotkaniach autorskich w Wejherowie i Redzie.

www.wejherowo.pl

Spotkanie poświęcone będzie książce Krzysztofa Daukszewicza „Meneliki, Limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”, które odbędzie się 13 stycznia o godz. 17.00 w sali kameralnej WCK, czyli – auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 300 oraz o godzinie 19:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie.
– „Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat”- czytamy we wstępie książki. Od niego właśnie Daukszewicz zaczerpnął powiedzonka, które nazywa menelikami. Oto jedno z nich „Wszyscy kiedyś przestaną pić, ale niektórym uda to się jeszcze za życia”. Kolejne w nowej publikacji, do lektury której zachęcamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.