fot. gk

Czas karnawału, to staropolskim obyczajem czas odwiedzin. Niegdyś była to tradycja odwiedzania siebie nawzajem, odwiedzin kolędników, sąsiadów i przyjaciół. Dzisiaj powoli tradycja ta umiera. A szkoda, gdyż nie tylko samo spotkanie, ale także jego przygotowania dają niesamowity zastrzyk radości i zadowolenia.

Zaproszenie gości i przygotowanie spotkania, czy też małego przyjęcia wcale nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Przy dobrej organizacji i rozsądnym rozłożeniu pracy samo  spotkanie jak i całe przygotowania będą stanowić nie lada przyjemność, ale też relaks i oderwanie od codziennej gonitwy.

fot. gk

Kilka słów o tym jak udekorować mieszkanie. Szybko, sprawnie, ale też miło i karnawałowo. W tym celu można zakupić kilka balonów, poprosić druga połowę i dzieci do ich napompowania. Balony można powiesić chociażby na żyrandolu.

Obrus nie koniecznie musi być biały – może być to obrus nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia lub po prostu kolorowy. Można na nim rozsypać orzechy włoskie (malując je np.sprayem na złoto, przydadzą się na następny rok). Można również kupić kilka serpentyn i porozwieszać miedzy balonami, rozłożyć fantazyjnie na stole.

Ważne są też serwetki papierowe. Może zostały nam ze świąt? Jeżeli nie, to o zakup nie trudno. Miło będzie również, gdy nastrój pomogą nam stworzyć świeczki,te zapachowe i te bez zapachu. Można je umieścicie w różnych zakątkach naszego domu. Warto jest pokusić się, jeżeli oczywiście nie mamy obecnie w domu, o kupienie małych, szklanych świeczników w formie kieliszków (świetnie się sprawują w letnie wieczory na balkonie, werandzie, na grilu).

Przed przyjściem gości (jakieś 10 minut), można rozsypać w piekarniku troszeczkę cynamonu w naczyniu i kilka goździków, podgrzać na 5-10 minut i otworzyć piekarnik.

Na początek proponuję zgasić TV i puścić cichą, miłą muzykę. Gdy wszyscy się sobą „nasycą” można zaproponować muzykę taneczną i zapytać naszych gości jaką preferują. Pamiętajmy moi Drodzy, nie politykujmy przy stole, to budzi zamęt, wprowadza nie koniecznie dobry nastrój.

Życzę wszystkim w imieniu Zespołu Redakcyjnego miłych, niezapomnianych wrażeń obcowania ze sobą nawzajem.

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.