fot. nadesłane

Dziesięć drużyn juniorskich zagrało w charytatywnym turnieju w Lęborku, którego celem była pomoc choremu na dziecięce porażenie mózgowe chłopcu. Młodych piłkarzy głośnym dopingiem wspierało kilkudziesięciu kibiców Pogoni Lębork.

fot. Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne

Najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół Salos Słupsk, który w wielkim finale pokonał Kaszubię Kościerzyna 4:1. W spotkaniu o 3 miejsce Gryf Słupsk pokonał Jantar Ustkę 1:0. Tytuł najlepszego strzelca turnieju odebrał Damian Kapciński z Salosu. Najlepszym golkiperem został Artur Styp-Rekowski z Kaszubii. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsza czwórka turnieju oraz wyróżnieni zawodnicy puchary, które wręczali obecni na turnieju burmistrz Lęborka Witold Namyślak , prezes Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo – Kulturalnego, Piotr Klecha oraz sponsorzy.

– Jako kibice jesteśmy wielką rodziną, Filip może liczyć na nasze wsparcie. Pokazaliśmy to dzisiaj głośno dopingując przez niemal całą imprezę – powiedział po turnieju Łukasz Hrycyk, prezes stowarzyszenia kibiców Pogoni. Na trybunach Hali Widowiskowo-Sportowej w Lęborku zjawiła się armia kibiców Pogoni, którzy przy wsparciu bębna nie szczędzili gardeł dopingując drużynę Pogoni. Halę ozdobiły także flagi w barwach klubowych.

– Ten turniej to wspaniała inicjatywa, Filip jest zachwycony – nie kryli wzruszenia rodzice Filipa obecni na turnieju. W marcu chory na dziecięce porażenie mózgowe chłopak kończy 18 lat. Mimo ciężkiej choroby Filip dzięki indywidualnemu nauczaniu skończył Gimnazjum i teraz uczy się w Liceum. – Pozyskane środki zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne (dwa w roku) i rehabilitanta, który regularnie odwiedza Filipa. Niedawno udało nam się kupić wózek rehabilitacyjny, potrzeb jest wiele – wyjaśniała mama chłopca. – Korzystając z okazji chciałam podziękować wszystkim za dzisiejszą imprezę i 1% odprowadzany co rok przez ludzi dobrej woli których w Lęborku nie brakuje.

Więcej informacji o Filipie, oraz o tym jak można mu pomóc na stronie www.filipczaja.infocity.pl.

Organizatorem turnieju było Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne i Miasto Lębork. Wspierało ich Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork oraz kilku sponsorów (Wiesława i Andrzej Peplińscy z firmy PRĄDEX, METAL ROM oraz GOVICAR). Mózgiem imprezy i zarazem sędzią był Sebastian Myszk.

Galeria

fot. Agnieszka Sienkiewicz / pogon.lebork.pl

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dziękujemy Organizatorom turnieju.Cieszy fakt,że ludzie mają jeszcze tyle serca i rozumieją rodziców,którzy borykają się z wieloma problemami,wychowując dzieci niepełnosprawne. Każdy akt dobrej woli jest dla Filipa bardzo ważny.Szczególnie dziękuję p. Prezesowi Stowarzyszenia Pogonii Lębork-Lukaszowi Hrycyk, p.organizatorowi-Sebastianowi Myszk,wszyskim kibicom,a także sponsorowi-p. Marcinowi.

    Mama Filipa-Mariola Czaja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.