www.wbpg.org.pl

W Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu powstaje najnowocześniejsza biblioteka na Pomorzu. Oprócz zbiorów książkowych, znajdą się między innymi filmy, książki mówione czy konsole do gier.

www.wbpg.org.pl

Pierwsza Mediateka w tej części kraju rozpocznie funkcjonowanie w marcu bieżącego roku. – Prace adaptacyjno-budowlane w CH Manhattan trwać będą do końca stycznia 2012 roku – mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w Gdańsku. – Realizowany projekt jest wynikiem prac architektów, bibliotekoznawców i socjologów.

Nowa biblioteka podzielona będzie na wypożyczalnię, czytelnię, pokój cichej pracy, czytelnię internetową, kącik pracy z dziećmi od 0 do 6 lat. Ponadto biblioteka wyposażona będzie w sprzęt multimedialny do obsługi spotkań i wydarzeń kulturalnych. Księgozbiór zasilą pozycje przeniesione z trzech filii WiMBP, któr przestaną działać, przeniesiona. Swoje nowe miejsce na drugim piętrze CH Manhattan znajdzie Pracownia Komiksowa, która do tej pory mieściła się na Suchaninie.

Książki poddamy selekcji – chcemy żeby w nowej bibliotece były tylko dobre, ciekawe wydawnictwa i dużo nowości, które systematycznie będziemy uzupełniać. Początkowy księgozbiór to 50 tysięcy woluminów – informuje Natalia Gromow, rzecznik prasowy WiMBP. Nowa biblioteka będzie tradycyjną, ale i wprowadzi nowości. Innowacją będzie stworzenie mediateki, gdzie wypożyczyć będzie można płyty, filmy, e-booki.

– Kolejną nowością, nie spotykaną do tej pory w polskich bibliotekach, będą instrumenty muzyczne: gitara elektryczna, perkusja i pianino, z których będzie można korzystać na miejscu. Są to instrumenty elektroniczne, które nie zakłócą pracy biblioteki. – dodaje Gromow. W bibliotece znajdzie się coś dla miłośników gier, udostępnione zostaną konsole oraz 20 stanowisk komputerowych, a także funkcjonować będzie sieć WiFi.

Wizualizacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.