fot. GK

Monitoring miejski w Lęborku zostanie rozbudowany o kolejne urządzenia. O ile mieszkańcy mogą się cieszyć, że będzie jeszcze bezpieczniej, policjanci nie są do końca zadowoleni. W komendzie brakuje miejsca na nowe monitory.

fot. GK

W mieście działa obecnie 7 kamer. W ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Centrum Lęborka” system monitoringu zostanie rozbudowany – w śródmieściu Lęborka powstanie 10 nowych punktów kamerowych (m.in. na ul. Kossaka, Armii Krajowej, Curie-Skłodowskiej, Findera, Derdowskiego, Al. Wolności, Stryjewskiego). Koszt instalacji ma wynieść 397 tys. zł, a termin zakończenia tej inwestycji to wrzesień 2012 r.

Swoje wątpliwości związane z inwestycją zgłosili policjanci, którzy od dawna informowali miasto, że centrum monitoringu w miejskiej komendzie nie pomieści kolejnych urządzeń. Z tego względu chcą wnioskować do miasta o dofinansowanie nowego studia, w którym pomieszczą się monitory przekazujące obraz ze wszystkich kamer. Póki co, urzędnicy nie potwierdzili, czy miasto dofinansuje tego typu rozbudowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.