www.gospodarnosc.pl

Tradycyjnie jak co roku organizowane jest spotkanie wigilijne dla samotnych i bezdomnych Rumian. Na tegoroczną wigilię przyszło ponad 130 osób.

www.gospodarnosc.pl

Produkty zebrane w zorganizowanej wcześniej akcji „Serce w konserwie” zostały podarowane najbardziej potrzebującym mieszkańcom Rumi. Tradycyjnie jak co roku odbyła się wigilia, na której wręczono uczestnikom wigilii paczki. Spotkaniu towarzyszyły występy rumskiego Chóru „Rumianie” oraz Jasełka przygotowane przez uczniów Ekologicznej Szkoły Społecznej. Fragment pism świętego odczytał Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Krzyża. Wszystkim zebranym osobom życzenia Świąt Bożego Narodzenia złożyła osobiście pani burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak.

Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w Domu Bankietowym w Rumi, które zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi”. W wydarzeniu również brała udział liczna grupa wolontariuszy, która początkowo zbierała produkty w rumskich sklepach, a następnie rozdzielała je na poszczególne paczki. Duże podziękowania należą się także wszystkim mieszkańcom Rumi biorący udział w akcji „Serce w konserwie”.

www.gospodarnosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.