fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka odwiedzili przedszkolaków z Nowej Wsi Lęborskiej. Dzieci dowiedziały się m.in. jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze oraz w domu. Spotkanie odbyło się w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”.

fot. KPP Lębork

– Lęborscy policjanci zostali zaproszeni do przedszkola w Nowej Wsi Lęborskiej na spotkanie z najmłodszymi, którego celem było zapoznanie z pracą policji oraz przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania – relacjonuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy policji w Lęborku. – W trakcie spotkania policjantka i policjant opowiadali najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze jak również o zasadach bezpieczeństwa w domu. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjanta, czynnie uczestniczyły w konkursach wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znajomości numerów alarmowych.

Dużym zaskoczeniem dla prowadzącego była bardzo dobra znajomość zachowania najmłodszych w przypadku potrzeby wezwania policji czy służb ratunkowych. Dzieci wiedziały, że należy się przedstawić i powiedzieć co się stało.

– Po części teoretycznej dzieci mogły zapoznać się z przedmiotami używanymi przez mundurowych takimi jak tarcza do zatrzymywania, kamizelka odblaskowa, czapka policyjna czy kajdanki. Możliwość pobawienia się właśnie tymi przedmiotami sprawiła najmłodszym największą radość – dodaje Pańczyszyn. Wizyta u przedszkolaków odbyła się w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.