fot. sxc.hu

W piątek w sali kina Fregata w Lęborku odbędzie się finałowa gala 26. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Do oceny przesłano kilkaset prac z całego świata. Początek imprezy o godzinie 17.00.

fot. sxc.hu

– Oceniono ponad 400 wierszy i 82 teksty prozatorskie. Autorzy wywodzą się z różnych stron Polski od Lęborka i Gdańska po Nowy Sącz. Ciekawostką jest, że jedną z tegorocznych laureatek jest mieszkanka Olbii (Włochy), mająca swoje korzenie w naszym mieście – mówi Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor biblioteki publicznej.

Podczas imprezy będzie można kupić almanach pokonkursowy z nagrodzonymi utworami, publikacje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku. Dużą atrakcją dla publiczności na pewno będzie występ 5 wrocławskich muzyków, grupy Projekt Vołodia –  jedyny wykonawcą w Polsce, który w niezwykle brawurowy sposób zaaranżował i wykonuje utwory Włodzimierza Wysockiego.

Oprócz ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, w którym zaprezentowane zostanie w formie spektaklu siedem wybranych utworów nadesłanych na konkurs. Dla autora najciekawszego wybranego przez publiczność przewidziana jest specjalna nagroda. A wśród publiczności biorącej udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody książkowe.

Nadesłane prace oceniało jury, w skład którego weszli Kazimierz Nowosielski – przewodniczący, Daniel Odija, Bożena Ugowska oraz Wojciech Wencel. Konkurs organizowany jest od 1985 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.