fot. archiwum

Dodatkowe pociągi, dłuższe składy kolejek i większa częstotliwość pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 11 grudnia i ucieszy przede wszystkim osoby jeżdżące z Wejherowa w kierunku Trójmiasta.

fot. archiwum

W godzinach szczytu składy z Gdańska i z Wejherowa będą zawsze miały nie cztery, a sześć, a nawet siedem wagonów. W godzinach szczytu, czyli od 6:30 do 9:00 i od 14:00 do 20:00, pociągi do Wejherowa będą kursować co 15 minut, a nie jak obecnie co pół godziny. W godzinach 9:00-14:00 – co 30 min – zapowiada dyrektor ds. marketingu SKM Marcin Głuszek.

Trzy dodatkowe pociągi zostaną uruchomione w relacjach Luzino-Wejherowo i Wejherowo-Luzino. W godzinach szczytu składy mają zostać wzmocnione o kolejne wagony. Zamiast czterech będzie nawet siedem wagonów. – Większa częstotliwość w kursowaniu pociągów SKM to duże udogodnienie dla naszych mieszkańców dojeżdżających codziennie do Trójmiasta w różnym celu – mówi Krzysztof Hildebrandt – Decyzja przewoźnika jest zgodna z naszymi postulatami o polepszeniu komunikacji pomiędzy Wejherowem a metropolią trójmiejską. Turyści podróżujący pociągami SKM będą również mieli lepsze warunki w dotarciu do naszego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.