fot. sxc.hu

Anonimowi „pracownicy oświaty w Nowej Wsi Lęborskiej”, w mailu do lokalnych mediów twierdzą, że wójt, aby chronić gminę przed bankructwem chce zwolnić 11 osób. Ryszard Wittke zaprzecza i tłumaczy, że chodzi o restrukturyzację zatrudnienia i likwidację zaledwie kilku posad.

fot. sxc.hu

Autorzy listu poinformowali, że wójt wysłał do jednostek oświatowych pismo z nakazem zwolnień i redukcji etatów pracowników administracji i księgowości. Według nich, to jego sposób na ratowanie gminy, która przez rozrzutność samorządu jest w kiepskiej sytuacji finansowej. Zatrudnienie mieliby stracić nawet pracownicy z 20-letnim stażem.

Ryszard Wittke tłumaczy, że ograniczenie zatrudnienia w administracji placówek oświaty zostało poruszone już dwa lata temu. Pismo, które w listopadzie skierował do dyrektorów, dotyczyło zmiany wymiaru pracy i płacy poszczególnych osób, a jedynie w nielicznych przypadkach konieczność zwolnienia. Meritum sprawy to przeniesienie obsługi księgowej z poszczególnych jednostek do referatu w gminie.

W 2008 r. liczba etatów obsługujących administracje w placówkach szkolnych Nowej Wsi Lęborskiej wynosiła ponad 7, w 2011 było już 11 etatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.