fot. gk

Budowa rogatek w Mostach koło Lęborka na przejeździe kolejowym i monitoringu wraz z oświetleniem rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Taką decyzję podjęli przedstawiciele PKP PLK i samorządowcy na spotkaniu w lęborskim starostwie.

fot. gk: 28 kwietnia 2011 r. doszło w Mostach do katastrofy kolejowej

Na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka, gdzie w kwietniu doszło do katastrofy, w której zginęły 2 osoby, a 25 zostało rannych, powstaną rogatki, sygnalizacja świetlna i monitoring. Nowym pomysłem jest budowa tam peronu – zapowiadają Polskie Linie Kolejowe. W Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyło się spotkanie starosty, burmistrza Lęborka i wójta gminy Nowa Wieś Lęborska z przedstawicielami PKP PLK.

Inwestycja, która rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku, ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym. Wcześniej pojawił się pomysł, że samorządy pokryją budowę rogatek, ale ostatecznie stwierdzono, że będą one partycypować w kosztach budowy systemu monitoringu, który miała wykonać spółka PKP PLK. Chodzi o to, że infrastruktura kolejowa nie może stanowić własności samorządów, ale samorządy mogą zarządzać monitoringiem i oświetleniem, który znajduje się przy drodze – wyjaśniają PLK. Koszt budowy obu systemów jest porównywalny, dzięki czemu udało się osiągnąć porozumienie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.