fot. gk

Lęborscy urzędnicy niepokoją się coraz większą populacją dzikich kotów, które żyją w mieście. Chcą je wyłapywać i kontrolować ich liczbę. Urząd Miasta  zaprasza na dyskusję i spotkanie z mieszkańcami – opiekunami społecznymi bezdomnych kotów.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 14 listopada  o godzinie 10.00 w sali 101 (Sala Rajców) Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14.

fot. gk

– Na spotkaniu omówimy zasady realizacji „Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Lębork”, tj. wyłapywania bezdomnych kotów, udostępniania klatek samołapek, dostarczania złapanych kotów do lekarza weterynarii, z którym Gmina Miasto Lębork ma podpisaną umowę o świadczenie usług z zakresu zabiegów i opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi – zapowiadają urzędnicy. Sposobem na opanowanie sytuacji ma być sterylizacja, kastracja, opieka oraz usypianie ślepych miotów. Przedstawiony zostanie również Regulamin wydawania wniosków na sterylizację bądź kastrację kotów dziko żyjących.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.