fot. kadra.pl

Ważą się losy  „Domu w Ogrodzie” w Lęborku. Od przyszłego roku jego działalność będzie wygaszana, ponieważ zgodnie z ustawą zadania przejmą rodziny zastępcze. Co stanie się z pracownikami? Decyzja należy do urzędników z Gdańska.

fot. kadra.pl

W znajdującej się przy ulicy Okrzei placówce, przebywa obecnie 30 dzieci, którymi zajmuje się 30 pracowników. Trafiają do niej noworodki, oraz dzieci do 6 roku życia, często jedynie na okres przejściowy, gdy o ich losie decyduje sąd rodzinny. Dotychczas placówka podlegała Starostwu Powiatowemu. Nowe przepisy zobowiązują marszałków województwa do likwidacji placówek adopcyjnych w powiecie i przejęcia części z nich. Lęborski dom małego dziecka, przeznaczono do likwidacji i od stycznia nie będzie przyjmował nowych podopiecznych.

fot. Dom w Ogrodzie

Istnieje możliwość, aby przekształcić „Dom w Ogrodzie” w ośrodek preadopcyjny, w którym przyjmowane są dzieci do pierwszego roku życia na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Wszystko w rękach urzędników z Gdańska, którzy podczas wizyty w Lęborku oceniali potencjał jednostki, kadrę oraz pomieszczenia. Pozytywne rozpatrzenie tej możliwości, pozwoliłoby zachować pracę chociaż niektórym z obecnie zatrudnionych wychowawców. Nie wiadomo jeszcze ile podobnych ośrodków będzie potrzebnych w naszym województwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.